На 27 юни 2019 да почерпят

Мюсюлманин обнови църква в Преславско Сърбин градил храма преди 122 г., сега Али Кюлюмов помогнал с работници и материали

ДАНС гони дъщерни фирми на офшорки Банките докладват за съмнителни плащания над 50 евро

Хореографът Фреди Франдзути: Еротиката е важна част от „Кармина Бурана”

„Фолксваген” предпочита София пред Измир Вече има разговори за продажбата на имот до българската столица за новия завод

Народният театър издига сцена под звездите За трета поредна година спектаклите ще се играя на открито от 21:30 часа

Дилъри търгували с дрога от коли в движение (обзор) Осем ефективни и две условни присъди за 10 участника в наркогрупа

Йенс Столтенберг: Русия има време до 2 август да се върне към ракетния договор

Порой причини наводнение в Котел, някои от жителите бяха евакуирани

Цеци Красимирова пуши трева

Не забраняват вноса на дизели втора ръка

Мелиса спретва на Селим гаден женски номер

Наказателният спецсъд остави Николай Банев в ареста

Климатичните аномалии съсипват кръвното и секса Динамичната смяна на времето между жеги, обилни валежи и бури стават все по-често явление

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 27 юни 2019

Вижте дестинациите в Нощта на музеите

Нощ на музеите

Златното съкровище от Надсентмиклош, „VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век“ и фотодокументална изложба „Българските чехи“ са сред най-любопитните  дестинации в настоящата  Европейска нощ на музеите.

Може да ги видите тази вечер в Националния археологически музей, в Софийска градска художествена галерия и в изложбената зала на Държавна агенция „Архиви“.

Нощта, когато достъпът до почти всички музейни пространства в София е безплатен, се организира от Френския институт, Столична община и Министерство на културата.

Дестинации в Нощ на музеите 2017:

1. Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН
Нощ на фантастичните герои (18 ч. – 23 ч.) – пл. „Александър I“ №1 (18 ч. – 23 ч.)

2. Национален антропологичен музей при Институт по експериментална морфология, патология и антропология с музей – БАН
Демонстрация на създаване и принтиране на 3D модели на човешки кости; оценка на телесния състав чрез биоимпедансен анализ(презентация на метода и измервания на посетителите след предварително записване) (15 ч. – 24 ч.) – бул. „Цариградско шосе“ №73

3. Национален археологически институт с музей – БАН
Златното съкровище от Надсентмиклош (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Съборна” №2

4. Национален военноисторически музей
Изложба „В матрицата“; концерт на Представителния оркестър на Сухопътните войски; Лятно кино (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Черковна“ №92

5. Музей на Нов български университет
Изложба „Преживяването на малките неща” на проф. д-р Людмил Георгиев (25 години НБУ) (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

6. Регионален исторически музей – София
Изложба фотографии „Просто Доано“; Историческа възстановка – „Средновековието в действие“ (18 ч. – 01 ч.) – пл. „Бански“ №1

7. Музей „Панчо Владигеров“
Концертна програма, проф. Виктор Чучков и студенти от НМА „Проф. Панчо Владигеров“ (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Якубица“ №10

8. Национална галерия – Двореца
Изложба „Палат Потьомкин“, Пърформънс на Луиз Ерве & Клое Майе (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Княз Александър І“
№1

9. Квадрат 500
Разпитът на Васил Левски пред извънредната следствена комисия в София (театрална миниатюра) (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Св. Александър Невски“

10. Музей на социалистическото изкуство
Любими български игрални филми за деца (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Лъчезар Станчев“ №7

11. Музей на християнското изкуство
Постоянна експозиция Крипта на храм-паметник „Св. Александър Невски“ (19 ч. – 21 ч.)

12. Изложбена зала на Държавна агенция „Архиви“
Фотодокументална изложба „Българските чехи“ (18 ч. – 23 ч.) – ул. „Московска“ №5

13. Софийска градска художествена галерия
VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №1

14. Mузей „Земята и хората“
„Сътворени от водата“, непоказани минерални образци от фондовете на музея (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Черни връх“ №4

15. Национален исторически музей
Нови експонати с изображения на Васил Левски; Концерт на Камерен хор „Средец” (21,30 ч. – 24 ч.) – кв. „Бояна“, ул. „Витошко
лале“ №16

16. Галерия-музей „Дечко Узунов“ – бул. „Драган Цанков“ №24

17. Дом на Европа
Изложба „60 години Европейски съюз“, посветена на 60-ата годишнина от подписването на Римските договори (17 ч. – 24 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №124

18. НХА – Галерия „Академия“
Изложба „Графика“ на проф. Христо Стайков (11 ч. – 24 ч.) – ул. „Шипка“ №1

19. Национален политехнически музей
Концерт на Божидара Велчева (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Опълченска“ №66

20. Музикален център „Борис Христов“
Постоянна експозиция; концерт „Музикален маратон“ с участието на студентите от НБУ (19 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №43

21. Ларго
Хартиена Улица, пърформанс на Анджела Барбу (16 ч. – 24 ч.)

22. Гьоте институт
Бюро изкуство: Трансформацията винаги отнема време и енергия; документални филми (българско съвременно изкуство) (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Будапеща“ №1

23. Детски научен център „Музейко“
Изложба „Bлечуги“ с живи експонати; „Геният Айнщайн“ – експерименти за деца (10 ч. – 18 ч.) – ул. „Проф. Боян Каменов“ №3

24. Национален литературен музей

– Къща-музей „Иван Вазов“: Представяне на Елин Пелин като първия уредник на къщата (18 ч.) – ул. „Иван Вазов“ №1

– Къща-музей „Петко и Пенчо Славейкови“ – ул. „Раковски“ №138

– Къща-музей „Никола Вапцаров“: Прожекция на филма на Майа Вапцарова „Епоха“ (18 ч.) – ул. „Ангел Кънчев“ №37

– Къща-музей „Пейо Яворов“: Външна изложба и поетичен рецитал в двора (18 ч.)

– Литературен кабинет „Владимир Башев“: Поетичен рецитал-продължение на събитието от къща музей „Пейо Яворов“ (21,30 ч.) – ул. „Ситняково“ №79, вх. Д, ет. 5

25. Държавен културен институт към министъра на външните работи
Съвместен проект с фондация „Аматерас“ в галерия „Мисията“ на ДКИ (15,30 ч. – 21 ч.) – ул. „Алфред Нобел“ №2

26. Национален природонаучен музей – БАН
Фотографски изложби: „Шабленският фар“ и „Дивият свят на Североизточна България”, филм „Съкровищата на Шабла“ (16 -24 ч.) – бул. „Цар Освободител“ №1

27. Мост на влюбените
Изложба От А до Z & Я, Международно триенале на сценичния плакат – Мост НДК над бул. „България“ №27

28. VIVACOM ART HALL
Изложба на Улай: „Аз Другият” (10 ч. – 22 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №4

29. Галерия „Аросита“
Панчо Куртев, скулптура и видео (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Врабча“ №12Б

30. Галерия „Нюанс“
Гаро Мурадян, живопис (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Иван Денкоглу“ №42

31. Галерия „Униарт“
Изложба фотография „Етиопия: Хора и изкуство“ Ивайло Иванов и Владимир Димитров (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

32. Депо за изкуство „Червената точка“
„Петте елемента. Петима млади графици“ (14 ч. – 22 ч.) – ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ №24

33. Галерия за фотография SYNTHESIS
Изложба „Woman Standing/ Man Standing“ (Бабак Салари и Рауи Хадж); „Изгубеният свят/Изгубеният човек“ (Симеон Лютаков); базар за фотография (19 ч. – 24 ч.) – бул. „Васил Левски“ №57

34. Галерия „Париж“
„Приказки за лека нощ“ – Елисавета Ангелова, живопис (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №47

35. Галерия „Васка Емануилова“, филиал на СГХГ
„Изображението вече не е налично” (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Янко Сакъзов“ №15

36. Галерия „Астри“
„Пейзажната живопис на Месрур Сабит“ (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №34

37. Галерия „Ракурси“
„Градска поезия“, Стели Грънчаров (12 ч. – 22 ч.) – ул. „Хан Крум“ №4а

38. Галерия „Средец“
„Aрхеология 2016“ (17 ч. – 21 ч.) – бул. „Александър Стамболийски“ №17

39. Галерия „Арт Алея“
Изложба на Ейти Щих (живопис), родена в Словения и живееща в Боливия (13 ч. – 24 ч.) – ул. „Гладстон“ №51А

40. София Хартиен артфест

– Галерия „Финес“: Аматерас годишната изложба конкурс за малък формат – световно и европейско изкуство, прожекция на филми, демонстрация на хартиени техники (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Христо Белчев“ 17

– Галерия „Артур“: „Земни визии” – самостоятелен проект на Елиана Анхина, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – площад „Журналист”, ул. „Цанко Церковски” № 36

– Галерия „София прес“: „Семена на времето” – самостоятелна изложба на Анджела Барбур, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Славянска“ 34

– Галерия „Арте“: Изложба на Адрияна Бояджиева – Награда за български автор 2016 в Аматерас (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Г.С. Раковски“ № 183 А

41. „Евдокия арт глас“
Изложба стъкло от Юрий Василев; филм за техниките на обработка на стъкло (11 ч. – 22 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №120

42. Галерия „Контраст“
Изложба Ангел Гешев – „Мистерията на знака“, куратор проф. Аксиния Джурова; интерактивен „Открит урок” по представяне на графични техники (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил” №49

43. Аукционна къща „Енакор“
„Стари български и чуждестранни майстори на четката“; Любена Фокс и Тибо Барер, класическата живопис (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Денкоглу“ №30

44. Галерия „Европа“
Концерт на учебно-практически и изследователски център „Станислав Станчев“ (20 ч. – 24 ч.) – ул. „Леге“ №3

45. Галерия за съвременна фотография
„Скулптура и пространство“, автори Владимир Спасов, Милена Иванова и Николай Пандърски (19 ч. – 0:00 ч.) – ул. „Любен Каравелов“ №38

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.