Гълъбинов спечели българското дерби

„Дженоа“ спечели с 1:0 гостуването си на „Кротоне“ в българското дерби от 13 кръг на Серия А.

Ннационалите Андрей Гълъбинов и Александър Тонев взеха участие, но в ролята на резерви. Нападателят пръв се появи на терена в 61-ата минута, а 10 по-късно и бившият играч на ЦСКА влезе в игра.

С успеха „Дженоа“ се изкачи над зоната на изпадащите и вече има 9 точки, с 3 по-малко от тима на Тонев.

Истински кошмар преживя шампионът „Ювентус“. Тимът на наставника Масимилиано Алегри загуби с 2:3 гостуването си на „Сампдория“. Заради болезненото отпадане на Италия за мондиала участие в срещата не взе стражът Джанлуиджи Буфон. До 90-ата минута резултатът дори бе 3:0 за домакините, но късни голове на Гонзало Игуаин и Паоло Дибала направиха поражението малко по-безболезнено.

В другите срещи: „Беневенто“ - „Сасуоло“ 1:2, СПАЛ - „Фиорентина“ 1:1, „Торино“ - „Киево“ 1:1, „Удинезе“ - „Каляри“ 0:1. От събота „Наполи“ - „Милан“ 2:1 и „Рома“ - „Лацио“ 2:1.