Серия земетресения са регистрирани край остров Закинтос

Зов за помощ! Нека помогнем на 28-годишния Владислав Кипров от Благоевград

Задържаха 27-годишен българин с Европейска заповед за арест в Италия

Илюзията „Титаник” никога не потъва

Пострадала пешеходка осъди застраховател да й плати 15 000 лева обезщетение Заради продължително лечение на фрактура, жената останала с атрофирали мускули на едната ръка

Ще преосмислим дейността на Центъра за интеграция на учениците от малцинствата, заяви министър Вълчев

465 училища и детски градини са в грипна ваканция

Дебатът за цената на водата в Шумен се върти в омагьосан кръг, заяви министър Аврамова

Въпросите, от които Гебрев бяга като дявол от тамян Три опита да превземе "Дунарит", точи го в полза на Цветан Василев и Малофеев

Заловиха четирима крадци на ток в Берковско

78-годишен мъж е починал при пожар в центъра на Русе

Екатерина Захариева: Краткосрочните пътувания на европейските граждани до Великобритания ще са без визи

Грипната ваканция в Бургас се удължава

Парламентът прие на първо четене Закона за социалните услуги

Два изтребителя-бомбардировача Су-34 са се ударили над Татарския пролив

Жена разви смъртоносен синдром след прием на противовъзпалителни хапчета

Токсиколози от варненската Военноморска болница се борят да спасят живота на 72-годишна жена със смъртоносния синдром на Лайл. Той се изразява в некроза на епидермиса, заради която кожата се свлича като след тежко изгаряне. Засягат се също лигавиците на вътрешните органи, като има огромен риск да се стигне до сепсис и фатален изход.

Най-често бурната реакция на организма е предизвикана от масово упортебявани медикаменти. В случая пенсионерката развила опасния синдром след прием на два вида противовъзпалителни хапчета.

„Лекуваме я вече седмица и до момента успяхме да предотвратим появата на вторична инфекция, но още има риск за живота й“, обясни пред „Труд“ началникът на клиниката по токсикология доц. Снежа Златева.

Според нея от началото на годината екипът е спасил още неколцина пациенти с по-леки прояви на синдром на Лайл. „Случаите зачестяват, защото се променя реактивността на хората към лекарствата. Това се дължи на токсините в храната, на замърсяването на околната среда, на стреса, на някои вирусни инфекции. Затова и алергиите като цяло се увеличават“, поясни доц. Златева.

Коментирайте от Фейсбук

Коментари (2)

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.