Капитанът на волейболистите обявен за най-добър център на Ботуша

Виктор Йосифов оглави две класации след края на редовния сезон в италианската Суперлига по волейбол. Капитанът на националите, който играе за „Веро Волей“ (Монца), бе обявен за най-добър център. А индексът е изчислен на базата на отделните елемени. Българинът е лидер и в класацията за блокади. Той има 0,75 блока в 93 гейма. Аржентинецът Себастиан Соле е втори със средно 0,72 в 102 гейма.

В подреждането по асове Тодор Скримов дели петото място с още трима с по 0,48 точки от начален удар.

В неделя ще се изиграят първите четвъртфинални плейофи. Йосифов и компания срещат тима от Перуджа. А в българското дерби Цветан Соколов и неговият „Кучине Лубе“ ще спорят срещу Матей Казийски и „Калцедония“ (Верона).

Същевременно шампионките на „Марица“ (Пловдив) стигнаха до пети пореден финал в Националната лига, като спечелиха с 2:0 плейофа срещу „Раковски“. За титлата пловдивчанки ще играят срещу победителя от сблъсъка между „Левски“ и „Берое“ (Стара Загора). Резултатът е равен 1:1, а решителният мач е утре от 16 часа в зала „Сиконко“ в София.