Най-после Юнайтед се върна към победите

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост Саутхямптън в първия мач от четвъртия кръг на Висшата лига. В 31-ата минута Диого Далот стъпна в наказателното поле футболист на домакините, а Камерън Арчър не затрудни вратаря Андре Онана, който спаси и дузпата, и добавката му. 4 минути по-късно Матейс Де Лихт вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед с глава след центриране от ъглов удар. 6 минути по-късно Маркъс Рашфорд имаше добра възможност, но вратарят Аарън Рамсдейл изчисти топката, но в следващата атака звездата на Юнайтед вкара за 2:0.

В 78-ата минута Джак Стивънс от Саутхямптън влезе грубо в краката на играч на "дяволите" и получи директен червен картон, а Алехандро Гарначо отбеляза трети гол за втората победа на Юнайтед от началото на сезона. Тимът е на осмо място с 6 точки, а Саутхямптън е предпоследен без актив.