Оплюха „Реал“ в мач №700 на Роналдо

Обидни песни от чужди и свои – „Реал“ (Мадрид) се сгромоляса в мач №700 на Кристиано Роналдо в клубния футбол. Закъсалият „Валенсия“ срази еврошампиона с 2:1 у дома и върна „Барселона“ в битката за титлата. Само до 8-ата минута Симено Дзадза и Фабиан Орелана вкараха два гола, а в края на полувремето Кристиано върна едно попадение.

„Истината е, че ни липсваха прекалено много неща – призна треньорът Зинедин Зидан. – Правихме глупави грешки и загубихме мача в първите 10 минути. Но имахме други 80, за да обърнем резултата. Липсваше ни ум, точен пас и удар.“

От агитката на „Реал“ не спираха да ругаят френския национал Рафаел Варан, който се контузи и ще отсъства около месец. Домакините пък обиждаха Роналдо.

„Реал“ изравни своя рекорд по голове в поредни мачове във всички турнири – 43. Най-доброто постижение е на „Барселона“. Но не в ерата на Лео Меси, а в далечната 1944 година. Ако „Реал“ вкара в следващите мачове срещу „Виляреал“ (гост) и „Лас Палмас“ (домакин), ще подобри рекорда на големия враг.