Полша първа изпадна

Полша е първият отбор, който официално изпадна в по-долна урна от Лигата на нациите. „Дружината“ падна с 0:1 у дома от Италия и ще остане трета в групата.

Гол във втората минута на добавеното време трогна света. Кристиан Бараги вкара първото си попадение за „скуадра адзура“. И вдигна към небето ръцете си в памет на доскорошния си капитан във „Фиорентина“ Давиде Астори. „Той завинаги ще е част от мен – рече Бараги. - Неговите съвети и до днес ми помагат.“

Роберто Манчини спечели първия си мач начело на „скуадрата“. Но беше повече от заслужено – през първото полувреме два пъти италианците удариха греди. „Липсва ни концентрацията пред гола, трябваше да бием с повече“, каза Манчини.

Головата суша на Роберт Левандовски продължи. Вече шести мач капитанът не се е разписвал за Полша.