Президентите Румен Радев и Реувен Ривлин обсъдиха партньорството в иновациите, сигурността и добрите практики

Променят правилата за фирми за бутилки с газ Бензиностанциите с четири месеца за регистрация

Българското бебе, отнето от социалните в Германия, остава извън семейството си

Собственици на „Ролс Ройс” укрили 2,2 млн. лв. данъци

Тръмп тръгна на кампания от Давос

ПСЖ отново извън зоната на комфорт

ПСЖ отново излезе от зоната си на комфорт в Шампионската лига. Това е характерно за френския гранд, но за фазата на елиминациите. Клубът, хвърлящ стотици милиони всеки трансферен прозорец за нови звездни придобивки, е опрян до стената в турнира на богатите. Но този път в груповата фаза. Шампионът на Лига 1 стигна само до 2:2 с „Наполи“ в Париж. Така след първите три мача тимът на Томас Тухел е на трето място в класирането с 4 точки и успя да бие единствено аутсайдера и дебютант „Цървена звезда“ (6:1). А още в следващия кръг ПСЖ има тежка визита в Неапол. Евентуално поражение може да означава край на голямата мечта за пореден сезон – финал в Шампионската лига. За последно клубът отпадна още в групите през сезон 2004/05, но тогава на „Парк де Пренс“ не разполагаха с финсовата мощ на шейх Насер Ал-Халаифи.

2901

В сряда вечер в Париж „Наполи“ дори изпусна победата в последната минута. Тогава Анхел Ди Мария вкара с техничен удар от границата на наказателното поле за крайното 2:2. Преди това Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс бяха точни за гостите. Марио Руи пък си вкара автогол и по този начин прекъсна серията на „Наполи“ без допуснато попадение в турнира след 331 „сухи“ минути.
„Почти бяхме спечелили мача, играхме добре, но съм ядосан, че ни вкараха в 93-ата минута – обясни Карло Анчелоти след двубоя. – Смятам, че вторият мач ще определи до голяма степен крайното класиране в групата. Бонусът е, че сме домакини.“

Двубоят бе сантиментален за двама от главните герои в срещата. Анчелоти се завърна в Париж, където работи в продължение на два сезона между 2011 и 2013 година. Нападателят на домакините Едисон Кавани пък игра за „Наполи“ в периода 2010-13 година.
„Преди мача ви казах, че не сме фаворити срещу „Наполи“, но вие не ми повярвахте – обясни на свой ред Тухел на журналистите. – Те играят заедно от години, имат топ треньор в лицето на Карло Анчелоти, качествен състав и победиха вече „Ливърпул“ (1:0). Виждам този сблъсък като 180-минутен. След първите 90 минути резултатът е 2:2. Имаме шанса да излезем краен победител, но трябва да подобрим играта си.“

salah-1

В другия двубой от групата мърсисайдци разбиха „Цървена звезда“ с 4:0. Два гола вкара Мохамед Салах, а по един добавиха Роберто Фирмино и Садио Мане. Така египтянинът вече има 50 попадения в 65 срещи за „червените“. 39 от тях офанзивният играч е реализирал с левия крак, други 9 са с десния, 2 са с глава.
„Ливърпул“ също впечатлява с постижения. Отборът на мениджъра Юрген Клоп е вкарал поне по два гола в осем от последните си девет домакинства в турнира. Единствено срещу „Порто“ през изминалата кампания „червените“ не се разписаха. В останалите мачове обаче вкараха внушителните 31 гола. А финалистът от последния сезон сега е близо до ново участие в елиминациите. За целта обаче трябва да вземе гостуването си в Белград, което изглежда наглед лесна задача.