Сензацията е факт! Джокович отпадна, пътят пред Григор се разчисти

Шампионът при мъжете от последните две издания на Откритото първенство на Австралия по тенис Новак Джокович от Сърбия отпадна още във втория кръг на състезанието. Световният №2 при тенисистите бе отстранен от 119-ия в света Денис Истомин от Узбекистан със 7:6(8), 5:7, 2:6, 7:6(5), 6:4. Мачът продължи 4 часа и 48 минути игра.

Така първият турнир от Големия шлем ще има нов шампион. Отпадането на Джокович пък може да даде огромен шанс на Григор Димитров, тъй като се очакваше българинът да срещне с Ноле на осминафинал при успех над Ришар Гаске в третия кръг.

Джокович отпада на толкова ранен етап на турнира за първи път от 2006 година насам, когато загуби още в първия кръг. Истомин ще играе за трети път в кариерата си в третия кръг, като никога досега не е стигал до четвърти. Следващият съперник на Истомин ще бъде 30-ият поставен Пабло Карено Буста от Испания.