Учени твърдят, че Австралия и Северна Америка някога са били свързани в суперконтинента Нуна

Над 60 000 души са евакуирани заради изригване на вулкана Майон във Филипините

11 души са ранени при атака срещу офис на хуманитарна организация „Спасете децата“ в Афганистан

Елена Йончева: Големият проблем на корупцията е, че тя тръгва от горе

Цвета Караянчева: Дебатът по вота на недоверие беше безинтересен, а мотивите несериозни

Внасят сигнал в прокуратурата срещу ръководителката на дома за деца с увреждания в Габрово заради насилие

Димитър Маргаритов: КЗП ще проверява зимните курорти поне месец и половина

Делян Добрев с нови обвинения: Елена Йончева е свързана с офшорни компании и кухи фирми

Директорът на училището, където учител удари ученик: Аз съм срещу насилието

Премахнаха 230 трошки от улиците на Шумен

Почина научнофантастичната авторка Урсула ле Гуин

От форума в Давос: Киберзаплахите и мръсният въздух са основните проблеми пред световната икономика

Тръмп ще призове Ердоган за „деескалация на ситуацията“ в Африн

Жителите на айтоското село Мъглен ходят в кал близо десетилетие заради недовършена канализация

33 загинали и над 70 ранени при терористично нападение в Бенгази

Григор Димитров победи трудно кореец, среща Гаске в следващия кръг

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство в Австралия. Най-добрият български тенисист победи с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 корееца Хьон Чун за 2 часа и 38 минути.

В следващия си двубой Димитров ще се изправи срещу номер 18 в световната ранглиста Ришар Гаске (Франция), който отстрани Карлос Берлок (Аржентина).

Димитров и Гаске са се изправяли един срещу друг общо в 6 мача, като статистиката е в полза на французина – 5 победи спрямо само една за българина.

Първият сет бе катастрофален за Григор, който допусна три пробива.

Гришо проведе втората част по-спокойно и внимателно. Това му донесе и първи пробив в мача. Под бурните овации от страна на феновете по трибуните Димитров защити преднината си и взе сета.

В третата част кореецът отново успя да пробие, но българинът бързо изравни. В седмия гейм той отново взе подаването на противника си и не допусна обрат до края на сета.

Четвъртият сет започна с гейм за азиатеца. Григор също спечели подаването си, след като спаси 4 точки за пробив в гейм, който продължи близо 10 минути.

Двамата съперници продължиха да печелят подаванията си до петия гейм, когато Димитров успя да пробие азиатеца и да поведе с 3:2. Пробивът бе затвърден, но Чун отново намали за 4:3, а впоследствие изравни резултата с пробив. Българинът обаче върна пробива и спечели подаването си, което му донесе и победата в мача.