Българи от чужбина наемат жилища с виртуален оглед

Депутатите без заплата до края на извънредното положение

Топката била „крива“ на „Манчестър Юнайтед“

Когато нещо не върви, оправдание често се търси другаде. След напускането на сър Алекс Фъргюсън в „Манчестър Юнайтед“ са в перманентна криза, а царят на оправдание беше Жозе Моуриньо. Дойде време и Оле Гунар Солскяр да недоволства куриозно.

След 1:1 на „Юнайтед“ като гост на „Брюж“ норвежкият треньор съзря проблема в… топката. Била много лека. Всички 16 мача от тази фаза на турнира се играха със специално направената от „Адидас“ топка и никой друг не намери в нея вината.

„Юнайтед“ отново пък отново не успя да направи два поредни силни мача, след като стартира звучно седмицата с 2:0 над „Челси“. Поне централният нападател Антони Марсиал се разписа два пъти поред. И все пак „червените дяволи“ има с какво да се гордеят – наредиха 10 поредни мача в Лига Европа без загуба. Последното им поражение бе 0:2 от „Ливърпул“ през 2016-а.

Значително по-силно се представиха другите английски представители. „Еспаньол“ унижи „Лудогорец“ с 6:0 в груповата фаза, а сега трябваше да приеме подобен крах като гост на „Уулвърхемптън“ – 0:4. Хеттрик във втори пореден мач в турнира направи нападателят Диего Жота. През този сезон в Лига Европа голмайсторът е участвал в 13 попадения на „вълците“, които за последно играха елиминационни мачове в евротурнирите през сезон 1980/1981. Преди Жота с два поредни хеттрика в състезанието се гордееше холандецът Клаас-Ян Хунтелар от „Шалке“ през 2012 година – срещу „Виктория“ (Пилзен) и „Твенте“.

„Арсенал“ спечели икономично, но важно – 1:0 като гост на „Олимпиакос“. В 81-ата минута вкара Александър Лаказет.

Историческа седмица имаха германските отбори. За първи път от 1993 година в елиминациите на евротурнирите Бундеслигата празнува пет победи: „Борусия“ (Дортмунд) – „Пари Сен Жермен“ (2:1), „Тотнъм“ – „Лайпциг“ (0:1), „Айнтрахт“ – „Залцбург“ (4:1), „Волфсбург“ – „Малмьо“ (2:1) и „Байер“ – „Порто“ (2:1). А последният и най-традиционен участник още не е играл. Във вторник „Байерн“ гостува на „Челси“ в Шампионската лига.

В Леверкузен се сетиха за последната година на миналия век. Тогава е последният път, когато „аспирините“ стартираха с 4 поредни домакински победи под ръководството на Кристоф Даум. Историята показва, че „Байер“ е спечелил всичките си 34 мача в Лига Европа, в които е водил на почивката, както бе срещу „драконите“. Куриозна ситуация с ВАР влуди „Порто“. В началото на второто полувреме Кай Хаверц изпусна дузпа и почти минута по-късно реферът нареди да се пребие – вратарят бил напред. При втория опит германският национал успя

Големият крах на „Аякс“ продължи. Миналата пролет тимът бе на секунди от финала в Шампионската лига. През тази се провали в групите. А първият елиминационен мач в Лига Европа завърши кошмарно – 0:2 като гост на „Хетафе“.

Името Хаджи отново блесна в Европа. Янис, синът на легендата Георге Хаджи, се погрижи за феноменалния обрат на „Рейнджърс“ – 3:2 у дома срещу „Брага“. До 67-ата минута португалците водиха с 2:0, но после младият нападател заби два гола за победата.