Уейн Руни вкара зад центъра

Изминаха 2272 дни, откакто Уейн Руни вкара три гола наведнъж. Направи го в един от най-важните мачове в новата история на родния „Евертън“. Благодарение на Руни „карамелите“ сразиха „Уест Хем“ с 4:0 и най-накрая се върнаха към победите. От трибуните одобрително ръкопляскаше новият треньор Сам Алърдайс, който започна вчера работа. Последният хеттрик на звездата бе срещу „Болтън“ с екипа на „Манчестър Юнайтед“. А въпросните 2272 дни са най-голямата „дупка“ между хеттрик на един футболист.

Третият гол на Руни е в графата „сензационни“. Рожбата на „Евертън“, който изкара 13 години в „Манчестър Юнайтед“, отбеляза с удар зад центъра – точно 60 метра. „Това е най-красивият гол в кариерата ми“, рече Руни. Думите сигурно ще ядосат малко феновете му на „Олд Трафорд“. Там най-фамозното попадение на Уейн бе със задна ножица при победа над „Манчестър Сити“.

А „Уест Хем“ се превърна в любимата мишена на Руни. Срещу „чуковете“ се е разписвал 14 пъти.

На другият полюс е „Манчестър Сити“. Тимът на Пеп Гуардиола демонстрира, че освен безкрайно много класа, има и железен характер. С гол в шестата минута на добавеното време Рахийм Стърлинг донесе домакинското 2:1 над „Саутхемптън“. Три дни по-рано английският национал вкара в самия край за същия резултат и срещу „Хъдърсфийлд“. „Сити“ е в серия от 19 поредни победи, 12 от тях са във Висшата лига. „Гражданите“ вече направиха свой личен рекорд, а само един успех повече поред са постигали „Челси“ и „Арсенал“. Четири пъти през сезона Стърлинг се разписва след 84-ата минута.

Шампионът „Челси“ също много се потруди за домакинско 1:0 срещу „Суонси“. Германският национален защитник Антонио Рюдигер вкара гола. „Арсенал“ превърна в кошмар визитата на гостите от „Хъдърсфийлд“. Оливие Жиру заби два пъти, по веднъж добавиха Александър Лаказет, Месут Йозил и Алексис Санчес за разгрома с 5:0. А откритието на сезона във Висшата лига продължава да е Мохалед Салах. Египтянинът вкара два пъти при победата на „Ливърпул“ с 3:0 на терена на „Стоук“.