Съдебната сага за откраднатите над 3,8 млн лв. продължава
“Уникредит Булбанк” е предала в съда част от документите, въз основа на които са извършени разпореждания със суми по сметките на Мартин Петров. За голяма част от оспорените по делото преводи и тегления на каса обаче банката не е е представила никакви разписки или платежни нареждания с обяснението, че въпросните документи са били унищожени по вътрешни процедури. Това научи “Труд” по хода на делото, образувано по иска на големия български футболист Мартин Петров срещу “Уникредит Булбанк”. Съдебната сага започна, след като миналото лято се оказа, че от сметките на бившия национал са източени над 3,8 млн. лв.
От датите на макар и малкото представени от банката документи се виждало, че значителна част от оспорените банкови операции, в това число и тегления на каса от клонове в България, са се случвали в периоди, когато самият Петров изобщо не е бил в страната. По това време той е участвал в тренировъчния процес или дори в официални мачове на Манчестър Сити, Болтън и Еспаньол.
Адвокатите на Петров са оспорили като фалшиви всички подписи върху банкови документи, приложени от името на футболиста. Нещо повече – практически всички оспорени банкови операции със сметките на Петров са били извършени въз основа на нареждания, получени от имейл. Той е бил изпращан от фалшив адрес, до който футболиста нямал достъп. В същото време банката е разполагала и комуникирала с него по истинския му адрес, без да се усъмни във фалшивия.
Банката е отказала да предостави банковото досие на Петров, както и информация за своята бивша служителка Ирина Аткова, включително и за причините, поради които е прекратен трудовият договор с нея. Отказани са и данни дали са постъпвали други сигнали или жалби от клиенти срещу Аткова – основната заподозряна за кражбите от сметките на Петров.
С допълнителна искова молба адвокатите на бившия национал са поискали разкриване на допълнителна и информация и документи от банката по случая, включително и разпити на служители, както и на самия изпълнителен директор Левон Хампарцумян. Той е бил запознат със случая още през август 2017 г. и ще трябва да отговори в съдебната зала на поредица неудобни въпроси по казуса “Мартин Петров”.
АКО ВИДИТЕ НЕЩО ЛЮБОПИТНО, НЯКОЕ НАРУШЕНИЕ ИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, СНИМАЙТЕ И ПРАЩАЙТЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ НА МЕЙЛА НА „ТРУД“ – trud@trud.bg и trudonline@gmail.com
Не знам дали ще се разкрие истината за измамата и откраднатите пари на големия ни футболист, но когато стане подобно нещо с известен българин, за него се научава в Европа и света. Което от своя страна удря отново с мръсен парцал лицето на България и на всички българи. Заклеймяват цялата ни нация като крадци, измамници, жалки недостойни за Европа хора, хора-деграденти. Въпреки че не сме такива и живеещите тук го знаем, но кой ще ни повярва? Затова трябва час по-скоро истинските престъпници веднага да се издирват и разкриват, да се дава гласност за тях, дори да са такива самоуверени парвенюта и сноби като „великия Хампарцумян“. Аз не желая да ме смятат за човек втора категория, заради хора които са богаташи „първа категория“, но морала им е извън човешки класации…
Izglejda cqlostnata politika na bankata e v tova napravlenie.. ot kogoto kolkoto smuknat i dali mogat sega da obosnovat kak taka ot raz vdigat s 80 procenta taksata za obslujvane na smetka naposleduk.4e se e povi6ilo ka4estvoto na uslugite ili sigurnostta v bankata li ?
Тази банка преведе по заповед на крадеца луканов половин милиард долара на дойнов във виена.
Държанката на Мартин му е думнала парсата….сега друг виновен, че е дал карта с пин на хорвата
статията „пропуска“ да спомене, че банковата служителка му е бил любовница и е имала пълномощия от него