Водолеите да не харчат излишно, а Козирозите да не бързат с решенията – Дневният хороскоп на Алена

Построяването на Пентагона е свързано с числото на дявола Конспиратори смятат, че петоъгълната постройка е само видимата част на додекаедър, скрит под земята

Американски учен: До 200 000 души ще загинат от коронавируса в САЩ

Норман Рийдс иска да има сексуална връзка Досега персонажът му в „Живите мъртви” нямаше никакъв личен живот

Недостигът на храни вдига цените

756 души са починали в Италия за последното денонощие

Кои лекарства действат срещу COVID-19 СЗО стартира пробно тестване на 4 потенциални лечения на коронавируса

92 акта заради разходки са съставени в Пловдив само за ден

Учителите изтощени от онлайн образованието 12-часов работен ден имат повечето преподаватели

Фризьорки режат платове за маски От 2 до 10 лева струват самоделни изделия, слагат им и активен въглен

COVID-19 намали жертвите на пътя

Шампионът загря с квалификант

Миналогодишният шампион от Garanti Koza в София Роберто Баутиста Агут премина през квалификанта Седрик-Марсел Щебе след 7-6(4) 6-3.
Агут навлезе по-добре в мача. Щебе грешеше много ретури от форхенд. Германецът беше пробит в началото, но върна услугата на Агут в петия гейм.

Той продължи да разгръща играта си и поведе във важния седми гейм. и двамата играчи вземаха сервис-геймовете си. Шампионът Агут обаче трябваше да сервира за оставане в сета при 5:6.
Испанецът не сгреши и доведе първия сет до тейбрек. Там Агут поведе с пет точки, но непредизвикани грешки доведоха резултата до 5:4. Агут показа характер и затвори сета при 7:4.

16-ият в света Агут започна втория гейм скоростно и взе първите два откриващи гейм. С всяко следващо разиграване испанецът показваше доминация. Въпреки напрежението, Щебе достойно се противопоставяше на съперника си. Седмият гейм беше решителен за Агут – след вземането му, той остана за още 7 минути на корта и затвори мача.