“Барса“ загуби Дембеле, но оцеля в Мадрид

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates his goal during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) football match Barcelona vs Getafe at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 8, 2014. AFP PHOTO / JOSEP LAGO

Вторият най-скъп футболист в света – Осман Дембеле, изкара само 25 минути в дебютния си мач като титуляр за „Барселона“. Крилото, струващо 150 милиона евро, не успя да помогне на каталунците за измъчената победа с 2:1 като гост на „Хетафе“.

Дембеле се хвана за задната част на крака и веднага поиска смяна. Очевидно става въпрос за разтежение в областта на прасеца, тъй като французинът успя сам да напусне терена.

Това не беше единствената лоша новина за „Барселона“. В 39-ата минута японецът Гаку Шибасаки откри резултата за новака „Хетафе“. След час игра резервата Денис Суарес изравни резултата. Втори футболист, който влезе след почивката – бразилският национал Паулиньо, заби победния гол за „Барселона“. Ключовата асистенция даде Лионел Меси.

Преди неделното гостуване на „Реал“ срещу „Реал Сосиедад“ треньорът на шампионите Зинедин Зидан предупреди Гарет Бейл, че трябва да се влага повече в тренировки и мачове.

Градското дерби между новака „Леванте“ и „Валенсия“ завърши без победител – 1:1.