И Григор се захвана да чисти корта

И Григор Димитров заедно с треньора си Дани Валверду се включиха и инициативата по почистването на корта след спирането на проливния дъжд в Синсинати. Лошите метеорологични условия тотално объркаха програмата на турнира. Битката на българина с Новак Джокович започна със закъснение. А преди началото родният тенисист запретна ръкави иgrigor-chisti помогна за подсушаването на терена.

Двубоят започна силно за Димитров, който спечели първия сет с 6:2, но във втория сърбинът изравни – 6:3. А в третия при 2:1 за Ноле се изсипа поредната порция дъжд, която окончателно прекрати срещата. Мачът трябваше да се доиграе през изминалата нощ. А канадецът Милош Раонич очакваше победителя няколко часа по-късно на четвъртфиналите.

И докато Григор или Новак бяха привилегировани да довършат една малка част от срещата, други, като Роджър Федерер, бе изправен пред два цели мача в петък.

Същевременно Серена Уилямс разкри истинската причина за най-тежката загуба в кариерата си, когато измъкна само гейм от британката Йохана Конта преди две седмици. Американката призна, че малко преди срещата е разбрала за освобождаването на убиеца на своята полусестра Йетунде Прайс, застреляна през 2003 г. „Не можех да се отърся от мислите си“, откровена бе Серена.