“Реал“ (Мадрид) на гол от историята

Real Madrid's new coach Zinedine Zidane (L) arrives with Real Madrid's president Florentino Perez before a statement at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on January 4, 2016. AFP PHOTO/ GERARD JULIEN

Шампионът на Испания и Европа „Реал“ (Мадрид) е на път да покори световната футболна история. „Белия балет“ срази с 3:1 като гост „Реал“ (Сосиедад) в среща от 4-ия кръг на Примера дивисион и е на 90 минути от ново впечатляващо постижение. Тимът на Зинедин Зидан изравни рекорда на „Сантос“ на Пеле за най-много поредни двубоя с отбелязан гол (73). До момента бразилският колос бе едноличен лидер с постижението си от 1963 година, но още в сряда „Реал“ може да грабне короната при гол във вратата на „Бетис“.

Впечатляващата серия за испанския шампион стартира на 30 април 2016-а именно при визита на стадион „Сан Себастин“. Тогава точен бе Гарет Бейл. Впоследствие тимът от Мадрид реализира общо 198 попадения като най-резултатните играчи са Кристиано Роналдо (49), Карим Бензема (21), Алваро Мората (20) и Марко Асенсио (14).

В неделната визита на „Реал“ (Сосиедад), Зидан изненада със стартовия състав, пускайки 20-годишния Борха Майорал. Именно юношата на клуба успя да вкара първото попадение, а в последствие изработи и второто, дошло след злощастен автогол на Кевин Родригес.

За Майорал това бе първи гол за „Белия балет“, с което той стана 319-ия играч, разписал се за клуба. Талантливият футболист попада и в още една клубна класация – 15-ят най-млад голмайстор в историята на „Реал“ с неговите 20 години и 165 дни.

„Той вече е един от състава, млад е, но съм наясно, че може да бъде важна част от отбора – обяви след мача наставникът Зинедин Зидан. - За него попадението е ценно, но аз съм по-доволен от цялостното му представяне на терена.“

Похвали получи и Гарет Бейл, който в последно време бе критикуван за формата, в която се намира.