Тежък удар по самочувствието на „Милан“

Тежък удар по възраждането на самочувствието претърпя „Милан“. Отборът на Винченцо Монтела отстъпи с 1:4 в дербито с „Лацио“ от 3 кръг на Серия А. Двубоят започна с час закъснение, заради лоши метеорологични условия.

Чиро Имобиле постави „росонерите“ в неудобна позиция, след като вкара хеттрик до 48-ата минута. Националът на Италия откри резултата от дузпа, а след това се разписа с удар от въздуха за 2:0. В самото начало на втората част бързакът се възползва от пас на Марко Пароло, а неговият съотборник Луис Алберто тотално съкруши гостите с четвърто попадение. Грандът от Милано все пак стигна до символичен гол, дело на Рикардо Монтоливо.

В друг мач от кръга „Дженоа“ на Андрей Гълъбинов падна от „Удинезе“ с 0:1 като гост. Българският таран започна като резерва, но се появи още в 35-ата минута на мястото на контузения Джанлука Лападула. „Интер“ пък продължава преследването с „Ювентус“, след като надви безпроблемно новака СПАЛ с 2:0 на „Джузепе Меаца“.

Подобно на „бианконерите“, и тимът на Лучано Спалети е с пълен актив от 9 точки.