1,5 тона кокаин „Меси“ заловиха в Рио

Argentina's Lionel Messi celebrates after scoring against Chile during their 2018 FIFA World Cup qualifier football match at the Monumental stadium in Buenos Aires, Argentina, on March 23, 2017. / AFP PHOTO / EITAN ABRAMOVICH

1,5 тона кокаин с лика на Лионел Меси залови полицията в Рио де Жанейро. Наркотикът за 85 милиона евро бил пакетиран в 28 огромни палета. На тях освен снимка на Меси е написано и името им. Пратката долетяла от Перу. През 2016 година бразилската полиция намери подобен наркотик, който бе пакетиран с логото на олимпийските игри.

В същото време Меси взе своето сладко отмъщение от Чили. Капитанът на Аржентина вкара за 1:0 в световна квалификация и приближи отбора си до Мондиал 2018 след лошия старт. Миналото лято Меси обяви, че се отказва от националния, след като "гаучосите" паднаха от Чили на Копа Америка, а той пропусна дузпа. Сега, 269 дни по-късно, Лео вкара от бялата точка. Чили пък вече трепери за мястото си на световното, след като два пъти поред спечели Копа Америка и през лятото ще участва в турнира за Купата на конфедерациите в Русия.

Бразилия продължи своя ренесанс с разгромна победа като гост на Уругвай - 4:1. Нападателят на ПСЖ Единсон Кавани откри за домакините още в 8-ата минута от дузпа, но след още толкова време започна бразилската самба. Хеттрик направи Паулиньо, а четвъртият гол бе на Неймар.