28 гола с Аржентина делят Меси от върха на голмайсторската листа за всички времена

Лионел Меси постигна победа номер 100 с националния отбор на Аржентина, отбеляза два гола, а един от фаворитите за спечелване на световната титла надигра Ямайка с 3:0 в контролна среща, играна в Ню Джърси, САЩ.

Седемкратният носител на "Златната топка" влезе в игра в 56-та минута и реализира и двата си гола в заключителните пет минути на двубоя, за да достигне 90 гола за Аржентина, с което се превърна в голмайстор номер 3 в историята на футбола след Кристиано Роналдо и Али Даеи. Той задмина четвъртия в класацията малайзиеца Мохтар Дахари, който между 1973 и 1985 г. вкара 89 за отбора си. Лидерството в тази област все още е малко далеч. Тронът засега принадлежи на Кристиано Роналдо, който е на първо място със 117 гола и фактът, че той все още е активен спортист, предполага, че този брой ще расте в краткосрочен и средносрочен план. Така битката между португалеца и аржентинеца още не е приключила.

Третото попадение за шампионите на Южна Америка в мача срещу Ямайка отбеляза нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес.

Двубоят е последен за Аржентина преди началото на Световното първенство в Катар.

Аржентина е в серия от 35 поредни двубоя без загуба и е само на два успеха от рекорда на Италия - 37 срещи, регистрирани в периода 2018-2021.