ДПС-ДПС на извънредно заседание след оставката на Джевдет Чакъров като председател

Джевдет Чакъров

„Демокрация, права и свободи - ДПС“ се събраха на заседание в столичния хотел "Централ" след съобщението, че Джевдет Чакъров е подал оставка като председател на ДПС.

"Влизаме да обсъждаме какво се случва", каза пред журналисти депутатът и заместник-председател на Народното събрание Хайри Садъков. "Няма да коментираме нищо, преди да сме седнали с колегите", допълни Садъков.

"Всички трябва да знаят, че това е едноличен акт", коментира Рамадан Аталай.

"Изявления ще има след заседанието на Централното оперативно бюро. Не искайте предварително от нас становище, защото както се казва винаги - колективният орган все още не сме взели решения. Не съм чак толкова изненадан от това решение. Ще получите сериозна информация след заседанието. Всички трябва да знаят, че това е едноличен акт. Ако някой смята, че по този начин ще спечели информационната война, че обединението е минало, прегърнали сме се, плеснали сме се ръце, оженили сме се, чакаме децата - няма да стане", коментира Аталай.

По-рано днес от "ДПС - Ново начало" изпратиха съобщение за среща на председателя на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски и д-р Джевдет Чакъров, председател на ПГ "Демокрация, права и свободи - ДПС". Според съобщението Чакъров е подал оставка като председател на ДПС с цел "да бъде затворена страницата на разединение и конфронтация, белязали последните месеци".

Най-четени