И Италия спира полетите от Великобритания

И Италия спира полетите от Великобритания

Италия ще спре въздушните връзки с Великобритания след откриването на нов щам на КОВИД-19 в част от британската територия. Това съобщи днес италианският министър на външните работи Луиджи Ди Майо, цитиран от БТА.

Великобритания обяви тревога заради нова форма на COVID-19, която вероятно е резултат от мутация на вируса. Като правителство имаме задължението да защитим италианците и поради тази причина заедно с министъра на здравеопазването ще подпишем декрет за спиране на полетите с Великобритания, написа Ди Майо във "Фейсбук" без да уточнява кога ще влезе в сила тази мярка.

Властите във Франция обмислят възможността да прекъснат въздушните и железопътните връзки с Великобритания след откриването там на нова мутация на коронавируса. Това съобщи френският новинарски телевизионен канал BFM TV.

"Франция много сериозно обмисля подобен вариант", подчерта телевизионният канал. По негови данни официалното съобщение, че се прекъсват въздушните и жп връзките, ще бъде направено в близките часове.
Готовност за предприемане на подобни мерки преди това обявиха Белгия, Нидерландия и Германия, отбелязва телевизионният канал. По негови данни Франция ще търси и координирано решение на страните от ЕС в тази сфера.

Най-четени