Нов обстрел започна срещу Джани Инфантино, президента на ФИФА. Декларация, подписана от президентите на УЕФА, Азия и КОНКАКАФ (Латинска Америка), настояват за независимо разследване на последните събития във ФИФА, в което никой от световната централа да не участва.
Конфедерациите подчертават, че още липсва признание за опит да бъде продаден дял от световното първенство на частни инвеститори. Това означавало „дълбок провал на преценката, а не просто процедурна грешка, а функционално нарушаване на доверието“.
Критики търпи и организирана от Инфантино кризисна среща в Мароко миналата седмица. На нея присъствал само един избран служител, а останалите са висши кадри на ФИФА.
Обвиненията към Инфантино са за опит за продажба на световното първенство без консултация, прибързан процес, целящ да ограничи прозрачността и контрола, липса на адекватна комуникация с асоциациите членки и поведение, което поставя индивида над колектива.