Оставиха за постоянно в ареста лекоатлета Петър Дачев, задържан с 30 кг кокаин

Престъплението е тежко и умишлено, наказуемо със затвор от 5 до 15 години

Тричленен състав на Апелативен съд - София потвърди определението на Софийския окръжен съд, с което на обвиняемия лекоатлет Петър Дачев, заловен да превозва 30 кг. кокаин в специално изработен тайник на автомобил, бе наложена постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража".

Апелативните съдии споделят изцяло изводите на първоинстанционния съд - че е безспорно установено от материалите по делото до момента, че Петър Дачев е съпричастен към престъплението, за което е обвинен, а то е тежко и умишлено, наказуемо със затвор от 5 до 15 години.

Не по-малка тежест има високата обществена опасност на извършеното деяние предвид голямото количество открит наркотик, както и начинът, по който той е бил транспортиран. Това е напълно достатъчно, за да обоснове необходимостта от налагането на най-тежката мярка за неотклонение - а именно "задържане под стража", независимо от добрите характеристични данни за обвиняемия, определи още съдът.

Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране.

Най-четени