Порои и гръмотевици в петък, температурите падат до 18°

Обявиха жълт код в 10 области

НИМХ обяви предупреждение от първа степен (жълт код) за интензивни валежи, гръмотевични бури и временно силни пориви на вятъра в 10 области в Югозападна и Североизточна България на 24 юли, петък.

Очакваните количества валеж са 20-35 mm. В Югозападна България валежите ще са с прекъсвания през целия ден, а в североизточните райони ще са по-краткотрайни, но по-интензивни, с гръмотевици, а по време на гръмотевичните бури вятърът ще променя рязко посоката и скоростта си, като поривите ще надхвърлят 15 m/s. Очаквани количества на валежите: 20-35 мм.

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Утре от запад облачността ще се увеличава и до края на деня ще е предимно значителна, купеста и купесто-дъждовна.

На много места ще има валежи от дъжд, в планинските райони и Лудогорието - временно интензивни, значителни по количество и придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад, в Източна България - от север-североизток и с него ще нахлува по-студен въздух.

Температурите ще се понижат и максималните ще бъдат от 18°-20° в западните райони до 26°-28° в източните, в София - около 19°.

Най-четени