Президентът на Бразилия ще отдаде почит на Пеле днес

Президентът на Бразилия ще отдаде почит на Пеле днес

Президентът на Бразилия Луис Инасио Лула Да Силва ще пътува до Сантос днес, за да отдаде последна почит на легендарния футболист Пеле, съобщиха от президентството на страната. Пеле почина в четвъртък на 83-годишна възраст след дълга битка с рака.

Поклонението на легендарния бразилски футболист Пеле започна вчера около 15:15 ч. българско време на стадиона в Сантос, където фенове и почитатели на един от най-добрите играчи в историята имаха възможност да се сбогуват с него.

Ковчегът му, покрит с голяма бяла пелена, беше поставен в центъра на игрището. Около ковчега бяха поставени десетки венци, изпратени от големи футболни звезди като Неймар или големи клубове като Реал Мадрид.

Сред първите с Пеле се сбогува президентът на Международната футболна федерация (ФИФА) Джани Инфантино, който пристигна в Бразилия, за да отдаде почит на легендарния футболист.

Входът на стадиона ще бъде разрешен без прекъсване до 15:00ч. днес, когато процесията ще премине по улиците на Сантос до гробището, където ще бъде погребан Пеле. 

На церемонията ще присъства само семейството.

Най-четени