Загубите на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) по време на боевете за Работино в района на Запорожие са най-малко 20 убити всеки ден, без да се брои техниката. Това каза за руската информационна агенция председателят на движението "Ние сме заедно с Русия" Владимир Рогов.
„Ежедневните загуби на украинските въоръжени сили възлизат на няколко десетки бойци на ден, плюс техника - бойни бронирани машини и пикапи, на които те се транспортират, 20-25 бойци на ден се унищожават ако украинските въоръжени сили са по-активни, техните загуби растат“, каза Рогов.
По думите му позиционните битки в селото продължават.
„Основната концентрация на жива сила на противника е разположена северно от селото и в неговите северни покрайнини, от време на време се втурват в атака малки групи от 5 до 10 души, всички те са унищожени като БВС в района на Работин, непрекъснато прекъсвайки ротацията и доставката на нови украински дивизии“, добави още Рогов.
В края на февруари руското министерство на отбраната съобщи, че в резултат на щурмови операции руски части са успели да се закрепят в Работина. Украинските въоръжени сили все още безуспешно се опитват да си върнат загубените позиции, като прехвърлят подкрепления в този район от други посоки.