Тошко Йорданов: Рашков има само един арест - на Борисов, който завърши позорно

Тошко Йорданов: Рашков има само един арест - на Борисов, който завърши позорно

Промените в закона за КПКОНПИ и назначаването на Бойко Рашков за шеф на комисията са различни неща. Това заяви Тошко Йорданов от "Има такъв народ" (ИТН) по БТВ.  

"Нали шефът на КПКОНПИ трябва да разследва престъпления за незаконно придобити средства. В момента Бойко Рашков да не е монахиня в девически манастир, той е начело на МВР една година. Би трябвало и в момента да разследва всякакви престъпления от всякакъв характер. Вярно имаше един арест - на Бойко Борисов, който завърши позорно, обяви Йорданов.

Той напомни, че от записа от закритата среща на "Демократична България", става ясно, че са нужни технически промени в текстовете на закона за КПКОНПИ. По думите му проектът е "некадърно" преписан от проектозакон на ГЕРБ.

Йорданов обяви още, че проблемът с КЕВР (регулаторът остана без председател) се дължи на "юридическата некомпетентност на Лена Бориславова". 

По думите на депутата министрите от квотата на ИТН са работили добре, но Кирил Петков и Асен Василев са им пречили да си вършат работата. Като пример за зловредна намеса на Асен Василев той даде отказа от доставки на газ от Русия.

"Германия, Италия и Гърция със сигурност са държави от Европейския съюз, които по една схема се разплащат с руската държава и получават руски газ. Това явно е схема, която не нарушава санкциите, защото това са държави от ЕС, които настояват за санкции. Искането на Николов (Александър Николов, министър на енергетиката от квотата на ИТН) е било ние да направим същото, да използваме същата схема, за да получаваме руски газ на 32% надолу. Човекът, който е брутално, е спрял това, се казва Асен Василев", обясни Тошко Йорданов.

Той призна, че не може да даде отговор на въпроса с кого ИТН би преговаряла в следващия парламент, ако влезе в него.

Най-четени