Пожарникари копаха ров заради заклещен кон

Пожарникари копаха ров заради заклещен кон

Пожарникари от Попово копаха изкоп, за да измъкнат заклещен в ров кон. Сигналът за пострадалото животно, което пропаднало в двуметрова яма, бил подаден на тел. 112 в понеделник привечер от собственичката му. Жената се жалила, че конят, който бил вързан с въже за стълб, пропаднал в изкоп, направен за битови цели от съседи.

Тъй като ямата била тясна и имало опасност да ранят коня, пожарникарите прокопали в съседство до него изкоп, по който да изтеглят животното. Спасителната операция продължила няколко часа, но животното било измъкнато невредимо, казаха от полицията.

Спасителите от Търговище пък се наложи да ловят змии в двора на гимназия, която е в съседство до изоставените казарми. Те били вдигнати по тревога на два пъти заради излезли на припек смоци, които хванали и пуснали извън града.

Най-четени