За първи път от 1995 г. на Коледа ще се играят мачове от Висшата лига. Официално бе потвърдено, че на 24 декември е двубоят между Уулвърхемптън и Челси.
По първоначален график мачът беше планиран за 23 декември, но поради молба на притежателя на телевизионните права датата беше променена, което никак не се хареса на феновете и някои вече се готвят да бойкотират мача.
Асоциацията на футболните привърженици нарече решението "голям ритник в зъбите за феновете" и каза, че "имат невъзможен избор между това да отидат на мача и да прекарат празниците със семействата си".
В съобщението се добавя, че "през малко повече от 10 години, през 2011, 2016 и 2022 г., Коледа се падаше в събота, докато през 2017 г. беше в неделя. На този ден не се играеше футбол, което предполага да заключим, че има неофициално правило, което Висшата лига сега ще потъпче.