tbi bank вече захранва сървърите си и със слънчева енергия

Автор: Труд news

Това е една от стъпките, които банката предприе, за да намали зависимостта си от традиционни източници на енергия и част от по-голямата ѝ стратегическа цел за по-устойчиви бизнес операции

 tbi bank инсталира фотоволтаична система в централния си офис в София. С генерираната слънчева енергия банката подпомага електрозахранването на техническите си помещения и подобрява енергийната си ефективност. Това е една от стъпките, които организацията предприе, за да намали зависимостта си от традиционни източници на енергия, както и част от по-голямата ѝ стратегическа цел за по-устойчиви бизнес операции.

През тази година tbi bank представи и първите на българския банков пазар дигитални станции за пълно самообслужване в офисите си в цялата страна. За да направи автоматизацията достъпни за клиентите, банката полага целенасочени усилия да автоматизира първо вътрешните си процеси. Например, през последните години активно замества рутинните човешки задачи със стотици RPA роботи и AI агенти, което доведе до 75% намален документооборот в края на 2024 г. и премахването на принтерите в централния ѝ офис. Банката планира да прекрати напълно използването на хартия тази година, като автоматизацията ще обхване и всичките ѝ офиси в страната – клиентите ще подписват договори и документи изцяло дигитално на таблети.

“Инвестираме в нови технологии и екологични източници на енергия не само защото това е бъдещето, но и защото носи реални ползи днес – по-ефективно управление на разходите, по-ефективни процеси и по-доволни клиенти. Това не е само отговор на регулации или следване на ESG тенденции, а дългосрочен ангажимент, с чието изпълнение се стремим да бъде за пример”, коментира Николай Спасов, изпълнителен директор на tbi bank.  

 

Най-четени