България - Черна гора 0:0 на полувремето

България и Черна гора завършиха 0:0 първото полувреме в първа среща от евроквалификациите за шампионата на Стария континент в Германия през 2024 г. На стадион "Хювефарма Арена" още в 14-ата минута Илиан Илиев подаде къмКирил  Десподов вдясно в наказателното поле, но капитанът на България шутира неуспешно, тъй като стражът на гостите Милан Миятович улови топката. В следващата атака след шут на Сеад Хакшабанович българският вратар Даниел Наумов улови. В 23-ата минута Десподов поиска дузпа, след като излъга Марко Бакич и падна в наказателното поле, но съдията Алиар Агаев не реагира. Само 4 минути след това Илия Груев стреля, но Миятович внимаваше. В 32-ата минута Филип Кръстев, центрира, Спас Делев засече с глава, но топката мина над черногорската врата.
В 39-ата минута Делев беше ударен от Марко Вешович и получи медицинска помощ.

В последните няколко минути черногорците организираха две остри атаки. Хакшабанович стреля, а топката рикошира в тялото на Валентин Антов, но не влезе във вратата на Наумов. В следващата атака Стефан Савич я засече с глава след центриране от корнер, но стражът ни отново спаси.