Пазарджиклия надхитри "Хебър" за 3-те точки

Арда Кърджали победи Хебър (Пазарджик) с 3:1 в мач от десетия кръг на Еfbet Лига. Отборът на пазарджиклията Александър Тунчев спечели трети пореден успех, а съперникът допусна загуба в 4-и пореден мач.
Още в 18-ата минута Тонислав Йорданов даде преднина на Арда след асистенция на Абубакар Тунгара. В 51-ата минута самият Тунгара се опита да разстреля вратата на "Хебър", но стражът Петър Дебърлиев спаси. В 70-ата минута пазарджиклии изравниха резултата с гол на Георги Николов, а след ВАР попадението беше признато. В 76-ата минута Тунгара отново асистира на Преслав Боруков за 2:1, а в 85-ата минута кърджалии убиха интригата в двубоя с трети гол на Христо Митев.

Преди останалите мачове от кръга Арда вече е пети с 16 точки, а Хебър е 10-и с 11.