Аржентина е световен шампион!

Аржентина е световен шампион, след като победи Франция след дузпи в най-великия финал на Мондиал в историята. Героите бяха много, но най-голямата заслуга за този инфарктен двубой имаха Меси и Емилиано Мартинес, както и Килиан Мбапе.

В редовното време финалът на световното първенство завърши 2:2, а след продълженията - 3:3 след драма.

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони логично заложи на схема 4-3-3 с Анхел Ди Мария. Още в 3-ата минута Хулиан Алварес засече една топка, която изпрати в ръцете на Юго Лорис, но беше и в засада. Само две минути по-късно Алексис Мак Алистър също опита изстрел, но Лорис отрази удара му. Последваха 2 кошмарни минути за вратаря на Франция, след като Кристиан Ромеро го избута при меле, той не можеше да си поеме въздух и получи медицинска помощ, но продължи да играе. В 20-ата минута Оливие Жиру надскочи Анхел Ди Мария при центриране на Гризман от фаул, засече топката с глава, но я изстреля над напречната греда на Дибу Мартинес.

В 23-ата минута Лионел Меси поведе Аржентина към мечтата, вкарвайки от дузпа, след като Жул Кунде фаулира ди Мария и полският съдия Шимон Марциняк беше категоричен в решението си да посочи 11-метров наказателен удар.
В 36-ата минута козът на Лионел Скалони в стартовия състав Анхел ди Мария вкара за 2:0.

Статистиката от първото полувреме показа жесток превес за Аржентина, която бе отправила поне 6 удара към вратата на Лорис, срещу нито един за Франция. Това доведе до гнева на Дидие Дешан, който замени Оливие Жиру и Осман Дембеле.

Скалони се успокои и в 65-ата минута смени Анхел Ди Мария с Маркос Акуня. И това бе една от големите му грешки. В 59-ата минута Лорис изби топката при изстрел на Хулиан Алварес. Още при няколко положения вратарят реагира спокойно при натиска на Аржентина и не позволи трети гол да влезе във вратата му.

Около 70-ата минута започна натискът на Франция, при който изстрел на Мбапе прелетя високо над аржентинската врата. В 79-ата минута бе отсъдена дузпа за "петлите", след като Рандал Коло Муани падна в наказателното поле, задържан от Николас Отаменди. Само минута по-късно Килиан Мбапе вкара за 2:1 при изпълнението на дузпата, а в 82-ата минута отбеляза и за 2:2. В 96-ата минута Меси опита изстрел отдалеч, но Уго Лорис спаси удара му. Мачът завърши 2:2 в редовното време.

Следваха продължения, в които видяхме преобразен отбор на Аржентина, който разчиташе на спокойствието. В 108-ата минута резултатът стана 3:2 за Аржентина. Лаутаро Мартинес получи подаване вляво от вратата на Франция и стреля, а Лорис спаси. Топката обаче стигна до Меси, който вкара за 3:2 при добавката. Жул Кунде я изби, но на метър зад голлинията. Попадението беше зачетено след ВАР. Това обаче не беше всичко в двубоя, защото Килиан Мбапе не беше решил, че Франция се предава. В 116-ата минута Акуня направи дузпа в полза на "петлите", а голмайсторът на французите я вкара за 3:3 и драмата стана пълна.

Следваха дузпи, при които за Франция точни бяха Килиан Мбапе и Коло Муани, а вратарят Емилияно Мартинес беше герой, спасявайки удара на Коман. Чуамени изпусна, изкарвайки топката в аут. За Аржентина точни бяха Лионел Меси, Дибала, Паредес и Монтиел.