Арсенал разстреля Ланс, ПСВ надигра Севиля като гост в група В на Шампионска лига

Отборът на Арсенал постигна най-убедителната победа в Шампионска лига днес, след като само за едно полувреме отбеляза 5 гола за успеха с 6:0 над Ланс в мач от група В. Кай Хаверц откри голеадата в 13-ата минута, последваха попаденията на Габриел Жезус в 21-ата, Букайо Сака в 24-ата и Габриел Мартинели в 27-ата минута. Мартин Одегаард бе точен за 5:0 в продължението на първата част. „Топчиите” бяха милостиви през втората част, като вкараха само един гол, дело на Жоржиньо от дузпа в 86-ата минута.
В другия мач от групата Севиля загуби от ПСВ Айндховен с 2:3, след като водеше убедително. Серхио Рамос откри резултата в 24-ата минута в полза на испанския тим, а в 47-ата Юсеф Ен-Несири поведе севилци солидно напред, вкарвайки втория гол в двубоя. Попадението на Рамос бе 10 000-ото от създаването на новия формат в Шампионска лига. Повратна точка в двубоя бе червеният картон на Лукас Окампос в 66-ата минута, което остави Севиля с човек по-малко. Гостите се възползваха от ситуацията по най-добрия начин. В 68-ата минута Исмаел Сайбари намали на 1:2, а сръбският национал Неманя Гудел си вкара автогол в 82-ата минута и резултатът бе изравнен. В 93-ата минута Рикардо Пепи отбеляза победния гол за нидерландците.
Арсенал е на осминафинал, след като е лидер в групата с 12 точки, следван от ПСВ с 8. Ланс е трети с 5 точки, а Севиля е последен с 2.
В следващия кръг на 12.12 французите играят с испанците, а лидерът Арсенал има среща с ПСВ.