В „Реал“ бесни на „петлите“

„Реал“ (Мадрид) въстана срещу френския селекционер Дидие Дешан, когото обвини за контузията на Карим Бензема.

Нападателят получи мускулна травма по време на контролата на „петлите“ с Армения (4:0) в Ница и няма да играе поне три седмици. Бензема е стрелец №1 на „белите“ за сезона с 6 гола, но ще пропусне мачовете с „Пари Сен Жермен“ за Шампионската лига, „Леванте“, „Селта“ и „Лас Палмас“ в Примера дивисион.

Преди приятелската среща „Реал“ помоли Дешан да използва по-малко Карим и да не го държи цял мач на терена, защото е рисковано. И в двубоите на „балета“ напоследък асът често е сменян, за да не се възобнови травмата му от лятото.

Очакваше се сега футболистът да играе само до почивката за националния отбор. Бензема обаче остана на терена и през второто полувреме, въпреки че в 55-ата минута резултатът набъбна до 2:0, после вкара два пъти, а в 81-вата напусна контузен.