След час мъки „Барса“ срази „Виляреал“

След час мъки „Барселона“ разби „Виляреал“ с 3:0 на „Камп ноу“. Цял час каталунският тим напразно напираше, без да вкара, като и гостите пропуснаха шансове.

Чак в 60-ата минута Неймар заби първия гол. Уругваецът Луис Суарес удвои от дузпа в 70-ата минута. Отново бразилецът направи 3:0 в 85-ата. А преди мача съдията Клос Гомес забрани на Неймар да играе с лента на главата...

Бразилският нападател има вече 11 гола от 11 кръга в Примера дивисион.

С победата „Барса“ излезе начело с 27 точки, но „Реал“ (24 т.) можеше да си върне върха при триумф срещу „Севиля“ навън късно снощи. „Виляреал“ е пети с 20 т.

Възстановяващият се след контузия на коляното Лионел Меси настоя да играе за „Барса“ в класиката на „Бернабеу“ на 21 ноември, но засега лекарското разрешение не е сигурно.