Глътка въздух с 1:0 за “Челси” и Моуриньо

След три поредни загуби и общо седем във Висшата лига от началото на сезона “Челси” най-сетне пое въздух с 1:0 над гостуващия “Норич” и дари малко спокойствие на треньора Жозе Моуриньо. Той бе на тръни през цялото време, тъй като чак в 64-тата минута Диего Коща заби след подаване на Сеск Фабрегас едва третия си шампионатен гол и първи от пет седмици. А през миналото първенство испанският нападател вкара 20 пъти за титлата на “Челси”. Лондончани отново не показаха убедителна игра, но с победата изпревариха съперника си в класирането и се изкачиха до 15-о място.

“Манчестър Юнайтед” също се радва на успешен уикенд след инфарктно 2:1 при гостуването на “Уотфорд”. Още с първия си шанс “червените дяволи” поведоха чрез Мемфис Депай. Три минути преди края Трой Дийни изравни от дузпа, но от герой стана антигерой, защото в 90-ата си вкара автогол след удар на Бастиан Швайнщайгер.
След пет поредни победи “Арсенал” пропусна шанса да оглави класирането, тъй като загуби с 1:2 навън срещу “Уест Бромич”. “Артилеристите” пропиляха преднината от гола на Оливие Жиру, след като Джеймс Морисън изравни, а после Микел Артета си отбеляза автогол. Мачът мина под знака на емоциите от терористичните атентати в Париж - трима от участниците в злополучния двубой Франция - Германия (2:0) бяха на терена - Жиру, Лоран Косчиелни и Месут Йозил.
Сензацията този сезон “Лестър” не спира да побеждава и пречупи навън “Нюкасъл” с 3:0. Нападателят Джейми Варди отново вкара и изравни рекорда на Рууд ван Нистелрой от попадения в 10 мача поред. Други резултати: “Евертън” - “Астън Вила” 4:0, “Саутхемптън” - “Стоук” 0:1, “Суонси” - “Борнемут” 2:2.