Eто как Благой Георгиев вкара гол за победа на "Рубин" в Лига Европа (видео)

"Рубин" (Казан) записа първа победа в Група „В“ на Лига Европа, след като постигна домакински успех с 2:0 над "Сион". Първото попадение за руския клуб беше реализирано от Благой Георгиев.

Бирама Ндойе остави гостите с човек по-малко, след като в 34-ата минута получи втория си жълт картон в мача.

В 72-ата минута Благой Георгиев се разписа с далечен удар. Той прехвърли Ванинс, като по пътя си към мрежата топката рикошира в тялото на Рето Циглер.

Малко по-късно българският халф на домакините стреля опасно и от фаул, но топката мина встрани от вратата. Владимир Дядюн пък не успя да уцели рамката при удар с глава.

В последната минута на редовното време Марко Девич вкара втори гол за Рубин. Украинският национал беше точен след асистенция на Динияр Билялетдинов.

С тази победа Рубин събра пет точки и запази шансове за класиране на 1/16-финалите на Лига Европа. Сион е лидер в класирането с 8 точки. В другия мач от групата по-късно тази вечер Ливърпул играе с Бордо.