Трето реми от 4 мача за „Барселона“

„Барселона“ заскърца с трето равенство през последните 4 кръга на Примера дивисион - 0:0 на стадиона на „Еспаньол“. Каталунският тим събра 39 т. и отстъпи върха на „Атлетико“, който измъкна 1:0 срещу „Леванте“ в Мадрид и поведе с 41 т. Шампионът обаче има да играе и отложен мач. „Реал“ е трети с 36 т., а късно снощи гостува на „Валенсия“.

„“Барса“ имаше малшанс - Лионел Меси и Луис Суарес улучиха греди. Лео е №1 за сезона в Примера по удари в стълбовете - общо 5, колкото има и Яго Аспас от „Селта“.

В 23-тата минута реферът Хосе Гонсалес спести дузпа за „Еспаньол“ при нарушение на Хавиер Масчерано срещу Алваро Гонсалес, смята Андухар Оливер, съдийският експерт на радио „Марка“.

„Атлетико“ пък се спаси с гол чак в 81-вата минута на третата резерва на тима Томас Парти, който влезе в 73-тата. Ганаецът заби за първи път за „дюшекчиите“, като през сезона има само 114 минути на терена.