Джокович спечели за шести път Australian Open

Номер 1 в световната тенис ранглиста Новак Джокович грабна трофея от Откритото първенство на Австралия за рекорден шести път и за втора поредна година след победа във финала над британеца Анди Мъри с 6:1, 7:5, 7:6.
Двубоят започна изключително лошо за Мъри, който изглеждаше като уплашена сянка на корта и загуби с 6-1 само за 30 минути.

Във вторият сет обаче нещата се промениха коренно. Шотландецът изцяло смени облика си и категорично се противопостави на опонента си, като дори имаше реална възможност да вземе сета.

Третият сет започна със сервис на Мъри, в който той отново допусна пробив и Джокович поведе с 1:0. Британецът проби и изравни резултата при 3:3. Гейм за гейм до края и се стигна до тайбрек, в който Ноле се оказа по съобразителен - 7:6.