Проф. Пимпирев: Резките промени на времето влияят на климата на Антарктида, тази година почти няма сняг

Премиерът на Косово: Само ние имаме юрисдикцията да разследваме убийството на Оливер Иванович

Движението при км 262 на АМ „Тракия“ при с. Кермен в посока Бургас се извършва в изпреварващата лента заради ремонт

Остава в сила бедственото положение в Смолян

Австрия създава нова структура за охрана на границите, за да не се допускат мигрантски потоци

Биячите на 3-годишния Христо искат оправдателни присъди

„Лисича приказка“ по германски

Най-голямата сензация на новия век става все по-близо. „Лисичата приказка“ продължи с германски мотиви – „Лестър“ отвя „Манчестър Сити“ с 3:1 като гост и вече води с 6 точки във Висшата лига.

Два гола на Роберт Хут, един на Риад Марез. Кой беше чувал за тези хора? Германският защитник Хут дори не е със статут на световен шампион от Мондиал 2014, отдавна е забравен в националния на родината си. Алжирецът Марез дойде за скромните 400 000 евро от „Льо Авър“, дори нашият „Ботев“ го е искал преди, може би на проби. Днес халфът е абсолютният фаворит да бъде избран за футболист №1 на сезона в най-силното според мнозина първенство.

В Англия очакваха – „Лисичата приказка“ най-накрая ще свърши с последователните гостувания на „Сити“ и „Арсенал“. Да, ама лисицата е хитро животно. Още в 3-тата минута с хитрост Хут се измъкна и откри. Бяха минали три минути и от второто полувреме, когато Марез направи 2:0. А за ужас на „гражданите“, очакващи Пеп Гуардиола, Хут заби и за 3:0. Никакво значение нямаше гола на Серхио Агуеро в края за „Сити“.
Каква форма! „Лестър“ спечели 28 точки като гост през сезона. Не допусна гол в шест от последните 7 мача. Преди това спечели на терена и на третия „Тотнъм“. „Лудо е, Висшата лига е луда – възкликна треньорът Клаудио Раниери. – Играхме добре, не се уплашихме и за миг.“

„Няма съмнение, „Лестър“ бе по-добрият – призна Мануел Пелегрини, който си тръгва за сметка на Пеп Гуардиола през лятото. – Има още 36 точки да се разиграват, нищо не е решено. Сега започват и мачовете в Шампионската лига.“
Други резултати: „Астън Вила“ – „Норич“ 2:0, „Нюкасъл“ – „Уест Бромич“ 1:0, „Стоук“ – „Евертън“ 0:3, „Суонси“ – „Кристъл Палас“ 1:1, „Тотнъм“ – „Уотфорд“ 1:0.

Клоп в болница, „Ливърпул“ се дъни

Юрген Клоп напусна принудително „Ливърпул“. Германският треньор не води мача срещу „Съндърланд“ и постъпи спешно в болница заради болки в апандесита. Много е вероятно да се стигне до операция. Без Клоп „червените“ победиха с 2:0 с голове на Роберто Фирмино и Адам Лалана, но накрая завършиха 2:2. Бившият английски национал Джърмейн Дефоу (вдясно на снимката) изравни в последната минута.