На 18 ноември 2018 да почерпят

Спортисти и авантюристи ни славят в Гинес Най-любопитните постижения в Книгата на рекордите

Затягат правилата за билбордовете край шосетата

Икономиката ще загуби 2,2 млрд. лева заради недостиг на шофьори Бранша чакаа поне 2000 водачи от българските диаспори

Калоян Паргов: Предсрочни догодина избори са неминуеми

Предупредителен код заради очакваните валежи в 20 области утре

Дубайските полицаи се качват на летящи мотори (ВИДЕО)

Риалити звезда се сгоди за милионерски син Пенелопе каза “да” на Иван Динев

Филмът за Силвио Берлускони препуска към екрана Режисьор е майсторът Паоло Сорентино

70 задържани на протест заради климатичните промени в Лондон

Георги Мамалев: Протестите няма да доведат до нищо добро

Сергей Лавров: „Турски поток“ може да мине през България и Сърбия

Последният ръководител на Комсомола: Промените през 89-а тръгнаха от самата БКП

Националните недоволни от съдията срещу Кипър: Трябваше да ни даде още две дузпи Според тях, шведският рефер е трябвало да отсъди поне още две дузпи

Спас Гърневски: Няма да има предсрочни избори, ГЕРБ ще управлява още два мандата Разполагаме с информация, че БСП участва в организацията на протестите, каза депутатът от мнозинството

„Лисича приказка“ по германски

Най-голямата сензация на новия век става все по-близо. „Лисичата приказка“ продължи с германски мотиви – „Лестър“ отвя „Манчестър Сити“ с 3:1 като гост и вече води с 6 точки във Висшата лига.

Два гола на Роберт Хут, един на Риад Марез. Кой беше чувал за тези хора? Германският защитник Хут дори не е със статут на световен шампион от Мондиал 2014, отдавна е забравен в националния на родината си. Алжирецът Марез дойде за скромните 400 000 евро от „Льо Авър“, дори нашият „Ботев“ го е искал преди, може би на проби. Днес халфът е абсолютният фаворит да бъде избран за футболист №1 на сезона в най-силното според мнозина първенство.

В Англия очакваха – „Лисичата приказка“ най-накрая ще свърши с последователните гостувания на „Сити“ и „Арсенал“. Да, ама лисицата е хитро животно. Още в 3-тата минута с хитрост Хут се измъкна и откри. Бяха минали три минути и от второто полувреме, когато Марез направи 2:0. А за ужас на „гражданите“, очакващи Пеп Гуардиола, Хут заби и за 3:0. Никакво значение нямаше гола на Серхио Агуеро в края за „Сити“.
Каква форма! „Лестър“ спечели 28 точки като гост през сезона. Не допусна гол в шест от последните 7 мача. Преди това спечели на терена и на третия „Тотнъм“. „Лудо е, Висшата лига е луда – възкликна треньорът Клаудио Раниери. – Играхме добре, не се уплашихме и за миг.“

„Няма съмнение, „Лестър“ бе по-добрият – призна Мануел Пелегрини, който си тръгва за сметка на Пеп Гуардиола през лятото. – Има още 36 точки да се разиграват, нищо не е решено. Сега започват и мачовете в Шампионската лига.“
Други резултати: „Астън Вила“ – „Норич“ 2:0, „Нюкасъл“ – „Уест Бромич“ 1:0, „Стоук“ – „Евертън“ 0:3, „Суонси“ – „Кристъл Палас“ 1:1, „Тотнъм“ – „Уотфорд“ 1:0.

Клоп в болница, „Ливърпул“ се дъни

Юрген Клоп напусна принудително „Ливърпул“. Германският треньор не води мача срещу „Съндърланд“ и постъпи спешно в болница заради болки в апандесита. Много е вероятно да се стигне до операция. Без Клоп „червените“ победиха с 2:0 с голове на Роберто Фирмино и Адам Лалана, но накрая завършиха 2:2. Бившият английски национал Джърмейн Дефоу (вдясно на снимката) изравни в последната минута.