„Юнайтед” пак страда - 1:2, “Реал” мачка “Атлетик” с 4:2

“Манчестър Юнайтед” отново плаче - 1:2 със “Съндърланд” навън в 26-ия кръг в Англия. “Червените дяволи” останаха само с една победа от последните си 4 мача във Висшата лига. “Ще бъде много трудно да се класираме за Шампионската лига - отрони асът на победените Уейн Руни. - Всички знаем това. Много тъжен ден. Не мисля, че създадохме достатъчно положения.”

“Юнайтед” остана пети и на 6 т. от мечтаната челна четворка. Във водещото каре обаче днес предстоят два преки сблъсъка: “Арсенал” - “Лестър” и “Манчестър Сити” - “Тотнъм”. Затова “Юнайтед” вероятно няма да изостане много от квотата за Шампионската лига.

“Давам най-доброто от себе си, не мога да направя повече - каза треньорът Луис ван Гаал. - Трябва да подготвя футболистите си на 100 процента за Лига Европа. Мисля, че вече това е най-прекият път към Шампионската лига.”

Уахби Хазри откри в 3-тата минута с първия си гол за “Съндърланд”. Антони Марсиал изравни в 39-ата. Вратарят Давид де Хеа си отбеляза автогол в 82-рата минута, който донесе заслужена победа на домакините.

Други резултати от Англия: “Суонси” - “Саутхемптън” 0:1, “Борнемут” - “Стоук” 1:3, “Кристъл Палас” - “Уотфорд” 1:2, “Евертън” - “Уест Бромич” 0:1, “Норич” - “Уест Хем” 2:2.

А в Испания друг колос - “Реал”, се усмихна с 4:2 над “Атлетик” в Мадрид. За “белите” вкараха Кристиано Роналдо (3 и 86), Хамес Родригес (37) и Тони Кроос (45), а за гостите - Хави Ерасо (10) и Горка Елустондо (90). “Кралете” наближиха на 1 т. лидера “Барселона”, който има два мача по-малко, като днес приема “Селта”.