Броят яхтите на българи в Гърция Удрят схемите за укриване на налози при транзит

Религии против Истанбулската конвенция Светият синод обяви, че договорът поражда тревога за бъдещето на европейската християнска цивилизация

Федерика Могерини заяви, че е извънредно притеснена от турската офанзива в Сирия

Бомбаджия на банкомати скочи в ледените води на Струма (обзор) Джонката и Свещичката арестувани след 75 дни търсене под дърво и камък

Разкриха пет високотехнологични наркооранжерии в Добричко

Грипна епидемия и в Благоевград Висока заболеваемост в още 6 области

ПСЖ удари „Челси“ с 2:1, „Бенфика“ излъга „Зенит“ в продължението

„Пари Сен Жермен“ и „Бенфика“ записаха победи в първите мачове от 1/8-финалите на Шампионската лига. Парижани надвиха лондонския „Челси“ с 2:1 на собствения си стадион, докато португалците също записаха минимална победа с 1:0 над руския „Зенит.“

Голмайсторът на ПСЖ Златан Ибрахимович даде преднина на своя отбор след точно изпълнение на свободен удар в 39-ата минута, но в 45-ата Джон Оби Микел от гостите изравни. Влезлият като резерва Единсон Кавани донесе победата за парижани в 78-ата минута, след като не остави шансове на вратаря на „Челси“ Тибо Куртоа, останал очи в очи с него. Именно стражът на лондончани се намеси решаващо на няколко пъти, с което съхрани интригата за реванша на английска земя.

В другия двубой, който се игра снощи, португалският „Бенфика“ взе крехък аванс пред руския „Зенит“ след победен гол на Жонас в 91-ата минута. Португалците натискаха своя съперник през по-голямата част от срещата, но успяха да стигнат само до едно попадение и то в добавеното време.

По този начин се очакват изключително вълнуващи и оспорвани реванши в битката за достигане на 1/4-финалите на турнира.