Италианец, воювал с кюрдите срещу ИДИЛ: Турската офанзива ще възроди Ислямска държава Турците унищожават бойците, които изстрадаха толкова много за света, казва Клаудио Локатели

Първанов: Отстъпили сме прекалено много на Македония

Испанският премиер отхвърли призива на лидера на Каталуния за диалог

Дмитрий Медведев: Газопроводът „Турски поток“ е изгоден за цяла Европа

Полицаи обискираха дома на кмета на Несебър Цял ден в града се провежда специализираната акция

Туре вкара след 730 минути суша

Изпадналият в криза „Манчестър Сити“ вдигна глава и реално си осигури предсрочно класиране на четвъртфинал в Шампионска лига след 3:1 над „Динамо“ (Киев) в първи мач от елиминациите. Категоричният успех бе изкован с решителен трети гол на Яя Туре в 90-ата минута.

„Това попадение ни гарантира един отличен резултат и голяма увереност за реванша“, въздъхна с облекчение треньорът Мануел Пелегрини. Точният удар на Туре сложи край на една негативна серия за него. Звездата от Кот д’Ивоар не се бе разписвал в турнира от 730 игрови минути.

Предишният му гол в Шампионска лига датира от ноември 2014-а срещу ЦСКА (Москва). За сметка на това друг от „перлите“ на „Манчестър Сити“ не спира да къса мрежите. Серхио Агуеро откри резултата в Киев и това бе 16-ото му попадение в последните 17 мача в турнира. На 2:0 покачи Давид Силва след асистенция на Рахийм Стърлинг – за първи път испанецът реализира в два поредни двубоя.

„Динамо“ намали на 1:2 чрез Виталий Буялски, но силите на украинците не стигнаха за нещо повече. Ако в реванша не се случи някоя световна сензация, „Манчестър Сити“ за първи път в своята история ще играе на четвъртфинал в Шампионска лига.

След мача в интернет се появиха интересни клипове, които показват как вратарят на английския тим Джо Харт гласовито надъхва съотборниците си в тунела преди излизането на игрището. Стражът настройва колегите си с ударни реплики като: „Хайде, Фернандо (към Фернандиньо – б.р.)! Ще играеш на любимата си позиция! Давай, имаме нужда от теб!“ И още: „Днес е твоят ден, Давид (Силва – б.р.). Направи го! Страхотна възможност за теб! Да вдигнем глави!“

Горещите страсти на стадиона бяха предшествани от мразовит тур на звездите от „Манчестър Сити“ из зимния Киев. Заради минусовите температури в украинската столица играчите си купиха традиционните кожени шапки ушанки и веднага се похвалиха с тях в социалните мрежи.