Гълъбинов доближи „Новара“ до Серия „А“

Българският нападател Андрей Гълъбинов се превърна в герой за своя тим „Новара“, след като го класира на полуфинал в плейофите за влизане в Серия „А“ с гол в 115-ата минута. Родният таран, който е зачеркнат от селекционера Ивайло Петев, донесе драматичнатповече от 25 000 тифози на стадион „Сан Никола“. Гостите от „Новара“ имаха нужда само от победа, за да продължат да мечтаят за Серия „А“, докато домакините и при равенството след продълженията продължаваха напред, тъй като имаха по-добро класиране в редовния сезон.

Изненадващо Гълъбинов, който вкара два гола в последния кръг от първенството на Серия „Б“, остана на пейката. Нападателят влезе в 66-ата минута при 3:1 за неговия тим. Домакините успяха да стигнат до ремито с голове 79-ата и 88-ата минута. Така се стигна до продължения, в които Гълъбинов се превърна в герой. Той вкара гол с глава 5 минути преди края на второто продължение.