Барселона със самоубийствена загуба в „групата на смъртта”, Байерн крачи към осминафиналите

Барселона допусна загуба от прекия си конкурент за второто място в група С на Шампионската лига Интер с 0:1. Въпреки че владееше 70% топката, каталунският тим допусна по-агресивна игра от своя съперник, който поведе с гола на Хакан Чалханоглу в последните секунди на първото полувреме.  През първата част възпитаниците на Шави Ернандес нито веднъж не притесниха вратаря на гостите Онана. Преди гола на гостите след игра с ръка в зоната на Ерик Гарсия не беше отсъдена дузпа поради засада.
В 54-ата минута Кристенсен спря атака на Мхитарян, но след нея единият му крак кървеше и се наложи да получи медицинска помощ и да бъде заменен. На негово място влезе един от капитаните на Барселона Пике.
В 67-ата минута Педри вкара изравнителен гол, който бе разгледан с ВАР, но бе отменен. Дембеле подаде пас към младока, вратарят Онана излезе, докосна топката и я чукна в ръката на Ансу Фати. Тогава остана само Педри да я бутне в посока на вратата, но ударът му бе анулиран. В този момент наставникът на каталунците Шави Ернандес протестираше и получи жълт картон.

В 92-ата минута не беше отсъдена чиста дузпа за Барселона. ВАР не я потвърди, след като съдията прегледа запис на игра с ръка на Дензъл Дъмфрис при единоборство с Ансу Фати.

След загубата Интер вече е втори в класирането с 6 точки, Барселона има 3 преди ответния мач с италианците на „Камп Ноу” следващата седмица.
В другия мач от групата при тотално превъзходство, оправдано с 5 безответни гола Байерн Мюнхен победи Виктория Пилзен. За 21 минути баварците решиха изхода на срещата, вкарвайки 3 гола, дело на Лирой Сане в 7-ата, Серж Гнабри в 13-ата и Садио Мане в 21-ата минута. През втората част отново Сане след асистенция на Мане вкара втория си гол в двубоя, а крайното 5:0 оформи Ерик Максим Чупо-Мотинг в 59-ата минута. Байерн оглави групата с 9 точки, а Виктория Пилзен е без точков актив. В следващия кръг на 12 октомври чешкият тим посреща Байерн.