Барселона вече носи само тъга, последният мач на Куман свърши с нулево равенство

Барселона игра отново под нивото си и загуби две точки в мач, в който остана почти половин час с десет души на терена заради изгонването на Френки де Йонг. Каталунците завършиха 0:0 с Кадис в двубой от 5-и кръг на Ла Лига. Ако някое от епизодичните им положения, бе влязло, това щеше да е случайност за сметка на бледите вече спомени от стила и головия нюх на всички в тима допреди няколко месеца. Спечелената точка не е утеха нито за Барса, нито за наставника Роналд Куман, който в крайна сметка беше изгонен от скамейката заради словесно пререкание с 4-ия съдия в последните секунди. Вестник "Марка" обяви, че това е бил неговият последен двубой начело на тима, но той се е постарал да унищожи всичко, преди да си тръгне.

Днес нидерландецът бе избрал състав само с млади таланти. Особено изненадващ беше първоначалният залог на 17-годишния Гави, който няма нищо общо с опита на Серджи Роберто или Филипе Коутиньо. Мингеса, Дест, Араухо, Демир бяха другите млади, които продължиха да се радват на доверието на треньора.

На „Нуево Мирандиля“ феновете се подиграха с каталунците и попитаха къде е Лео Меси. Акцентът на Барса в атаката през първото полувреме беше плах изстрел на Мемфис след половин час игра. Рахитичен шут, който се озова в ръцете на Ледесма. Кадис не опита много повече. Изглеждаше, че след почивката играта ще се подобри. Алваро Негредо опита да тества рефлекса на Тер Щеген. Предупреждението от Кадис сякаш накара каталунците да реагират и те го направиха с два практически последователни удара на Мемфис. Холандецът пропиля добро центриране от Люк де Йонг. Той стигна само до далечната греда, но топката падна зад него по неразбираем начин. Малко след това той се опита да шутира, но ударът му пое Ледесма.

В 60-ата минута съдията Дел Серо Гранде показа първия жълт картон на Френки де Йонг, а в 64-ата го изгони, когато той имаше съприкосновение с Еспино, при което първо докосна топката, а след това сви краката си, за да не докосне съперника. С човек повече Кадис притисна Барса, а Куман едва тогава пусна Коутиньо и Нико Гонсалес. Рики Пуиг също влезе десет минути преди края, въпреки че загуби първата си топка и от това се стигна до атака на Кадис, която Тер Щеген спаси. Барса опита само с няколко далечни удара на Коутиньо и един на Пике да стигне до гол в отчаянието си.

Барселона е 7-и в класирането само с 9 точки, на много от лидера Реал Мадрид, който е с 16. Кадис е 14 с 6.

За каталунците облаците се сгъстиха, тъй като Ла Лига обяви кога ще е първото Ел Класико, което те задължително трябва да вземат, ако искат да гонят лидера или поне участие в евротурнирите този сезон. Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас обяви, че Ел Класико ще е в 10-ия кръг на шампионата и ще се играе на „Камп Ноу“ в неделя, 24 октомври от 16:15 часа местно време.

Това ще бъде първото Класико с публика от 1 март 2020 г., когато Реал Мадрид победи Барса с 2:0 на "Сантяго Бернабеу". През миналия сезон отборът от Мадрид спечели без публика, както на "Камп Ноу" (3:1), така и на "Алфредо ди Стефано" (2:1).

Светлина в тунела обаче не се вижда поради тежкото финансово състояние на клуба, невъзможността на легендата на клуба Шави да започне работа веднага като заместник на Куман и най-вече липсата на лидер след Меси.