Бодьо/Глимт и Копенхаген направиха предпоследната крачка към групите на Шампионска лига

Че отборът на Бодьо/Глимт е проект за Шампионска лига, норвежкият тим доказа днес. Коравите норвежци, които миналата годината изненадаха самия Жозе Моуриньо и Рома в Лигата на конференциите, нанасяйки най-голямата загуба на португалеца в кариерата му на пейката (1:6), преди клубът му да стане шампион в турнира, днес победиха с 1:0 Динамо Загреб, който отстрани българския шампион Лудогорец в предишния кръг на квалификациите. Голът за успеха в първия мач от плейофа за влизане в групите на най-престижния евротурнир вкара Амал Пелегрино в 37-ата минута. Реваншът е след седмица на "Максимир" в Загреб.

В друг мач от плейофите Глазгоу Рейнджърс и ПСВ Айндховен завършиха 2:2 и оставиха интригата за реванша. За нидерландците Ибрахим откри резултата в 37-ата минута, но радостта му трая само 180 секунди, тъй като Антонио - Мирко Чолак изравни. Том Уорънс даде преднина на Глазгоу в 70-ата минута, но Армандо Обиспо оформи крайното реми в 78-ата минута.

В третия плейоф, който се игра днес, датският Копенхаген победи турския Трабзонспор с 2:1 с головете на Виктор Клаесон в 9-ата и Лукас Лерагер в 48-ата минута. За турците точен бе Анастасиос Бакасетас в 78-ата минута. Реваншът е другата седмица.