Борусия Дортмунд стигна само до Лига Европа, безпощадният Аякс и хитрият Спортинг са на осминафиналите

Турският Бешикташ беше в ролята на боксова круша за Борусия Дортмунд в мача от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Германците победиха с 5:0 с головете на Дониел Мален в 29-ата, Марко Ройс от дузпа в 45-ата и 53-ата, Ерлинг Холанд в 68-ата и 81-ата минута. След успеха Борусия ще играе в Лига Европа, като остана на трето място в група С с 9 точки и по-лоша голова разлика от втория Спортинг, който продължава на осминафиналите на Шампионска лига. Бешикташ е последен и напуска евротурнирите без точков актив.
Португалският тим загуби от Аякс с 2:4 в другия мач от групата. Нидерландците са безспорни лидери с 6 победи от 6 мача и актив от 18 точки, а днес головете за успеха им вкараха Себастиян Халер от дузпа в 8-ата минута, Антони в 42-ата, Давид Нерес в 58-ата и Стивън Бергхюс в 62-ата минута. Попаденията за Спортинг отбелязаха Нуно Сантош в 22-ата и Табата в 78-ата минута.